refahgostar
10 بهمن 1401 - 11:18

اجرای ۲۰۰ عنوان برنامه در کمیته روحانیت ستاد دهه فجر خراسان جنوبی

بیرجند- معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان جنوبی از اجرای ۲۰۰ عنوان برنامه در کمیته روحانیت ستاد دهه فجر استان خبر داد و گفت: ۴۵۰ مبلغ طی این مدت دستاوردهای انقلاب را تبیین می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حمید موسوی اول صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی همواره در صدد هستند تا از جنبه‌های مختلف به کشور آسیب بزنند.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان جنوبی بیان کرد: از این جهت حوزه علمیه و روحانیت وظیفه خود می‌داند که در راستای روشنگری در جامعه قدم بردارد.

موسوی اول با اشاره به تقارن دهه فجر و ماه رجب گفت: برنامه‌های دهه فجر باید در راستای نشاط آفرینی و امید بخشی در جامعه باشد.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای نسل نو تبیین شود، اظهار کرد: دشمن به دنبال کمرنگ نشان دادن دستاوردهای انقلاب و پیشرفت‌های کشور است که با جهاد تبیین می‌توانیم این توطئه را خنثی کنیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: برگزاری مسابقات قرآنی در مرحله شهرستانی و استانی، برگزاری مسابقات ورزشی و اعزام طلاب به مرحله کشوری این مسابقات، برگزاری نشست تبیینی و بصیرتی با عنوان انقلاب در افق خارج از مرزها، برگزاری همایش پیاده روی در دهه دوم بهمن با حضور طلاب و خانواده‌های آنان را طی ایام دهه فجر در سطح استان خواهیم داشت.

موسوی اول با تأکید بر اینکه ۴۵۰ مبلغ در ایام دهه فجر به تبیین دستاوردهای انقلاب خواهند پرداخت، اظهار کرد: دیدار از خانواده‌های شهدای اهل سنت هم در برنامه‌های دهه فجر گنجانده شده است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جشن انقلاب در بقاع متبرکه را در روزهای پیروزی انقلاب خواهیم داشت، گفت: در مجموع کمیته حوزه و روحانیت ۲۰۰ برنامه در دهه فجر اجرا خواهد کرد.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان جنوبی یادآور شد: در خراسان جنوبی ۷۲ شهید طلبه و روحانی داریم که نشان از پیشگام بودن روحانیت در میدان ایثار و شهادت است.

موسوی اول ادامه داد: تعدادی از شهدای روحانی خراسان جنوبی شهدای فضیلت هستند که در حدود یک قرن پیش تنها به جرم مبلغ دین بودن به شهادت رسیدند.

وی افزود: ۲۸ مدرسه علمیه تحت مدیریت حوزه علمیه خراسان جنوبی است که دو هزار و ۵۰۰ طلبه در این مدارس تحصیل می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007045