refahgostar
13 بهمن 1401 - 16:25

۹۵ درصد گلزار شهدای اردبیل بازسازی و مرمت شده‌اند

اردبیل- معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: ۹۵ درصد گلزار شهدای استان اردبیل مورد مرمت و بازسازی قرار گرفتند.

علیرضا صادقی در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: بنیاد شهید استان اردبیل به خانواده‌های سه هزار و ۴۰۰ شهید، ۱۰ هزار جانباز و بیش از ۷۰۰ آزاده در این استان ارائه خدمات می‌کند و ما به وجود این خانواده‌های عزتمند افتخار می‌کنیم.

وی تشکیل بنیاد شهید را به فرمان امام در ۲۲ اسفند سال ۵۸ یادآور شد و تصریح کرد: وظیفه بنیاد شهید در کنار ارائه خدمات حمایتی از ایثارگران، توجه به برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری، اشتغال و تأمین معاش خانواده‌ها عزتمند ایثارگران است که سعی می‌شود در این مسیر گام‌های مؤثری برداشته شود.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را امری کلیدی و مهم در تقویت بنیه‌های جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: به برکت خون شهدا، ما امروز شاهد پیشرفت‌های کشورمان در عرصه‌های مختلف از علمی گرفته تا دفاعی و نظامی هستیم که به صورت عینی این پیشرفت‌ها نسبت به دوران پهلوی ملموس و آشکار است.

صادقی تلاش استکبار جهانی را برای ضربه زدن به این عزت و افتخار یادآور شد و افزود: دشمن با حربه‌ها و روش‌های مختلف به میدان آمده تا اقتدار ملی ایرانیان را خدشه‌دار کند اما تنها فرهنگی که پادزهر در مقابل این زهر دشمن به شمار می‌رود، فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: فرزندان این مرز و بوم مخلصانه و قاطعانه با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل سعی کردند تا از امنیت و مبانی دینی مردم دفاع کنند تا زندگی، رفاه و آسایش بیشتری را امروز شاهد باشیم.

صادقی اضافه کرد: هر چند برخی دغدغه‌ها و مشکلات مردم را رنج می‌دهد اما با وجود تحریم‌های بسیار سنگین دشمن، ملت ایران مقاومت جانانه‌ای را در چهار دهه گذشته انجام داده است.

وی حضور مردم در صحنه را بزرگترین نقطه قوت نظام اسلامی برشمرد و بیان کرد: در سایه این حرکت عزتمند به راحتی می‌توان به بالاترین پیشرفت و تعالی رسید.

خدمات‌رسانی به ۵۷ هزار ایثارگر و خانواده شهدا در اردبیل

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل به فعالیت‌های حوزه فرهنگی بنیاد شهید اشاره کرد و ادامه داد: در کنار راه‌اندازی مدارس شاهد و مجموعه دانشگاهی شاهد، سعی بر این است تا حمایت تحصیلی از فرزندان شهدا و ایثارگران انجام شده و مصوبات ستاد شاهد آموزش و پرورش و آموزش عالی به دقت اجرایی شود.

صادقی خدمت‌رسانی به ۵۷ هزار خانواده شهدا و ایثارگران را در استان یادآور شد و اظهار کرد: سعی ما بر این است تا با ارائه خدمات مناسب معیشتی، رفاهی، مسکن و پوشش‌های بیمه‌ای زمینه رضایتمندی آنها را فراهم کنیم.

وی به مرمت و بازسازی گلزار شهدا در استان اشاره کرد و گفت: ۹۵ درصد گلزار شهدای استان اردبیل مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته و در کنار آن همچنان این کار تا رسیدن به نقطه صد درصدی ادامه دارد.

صادقی ارائه خدمات در مرکز توانبخشی ایثار را در استان با بخش‌های ورزشی، فرهنگی و بهداشتی، درمانی یادآور شد و تصریح کرد: بیمارستان تخصصی ایثار اردبیل جز بیمارستان‌های درجه یک کشور است که پذیرای بیماران اعصاب و روان و جانبازانی است که در دوران دفاع مقدس از این مرز و بوم دفاع کردند.

وی بنیاد شهید را مسئول کمیته ایثارگران دهه فجر معرفی کرد و افزود: در گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر آئین میهمانی لاله‌ها و غبارروبی مزار شهدا انجام شد و برنامه معنوی «پدران آسمانی» نیز در آستانه میلاد امام علی (ع) برگزار شد.

صادقی اجرای طرح «سپاس» و حضور مسئولان را در منزل خانواده‌های شهدا و ایثارگران یادآور شد و خاطرنشان کرد: با رویکرد جهاد تبیین طرح «روایتگری پیام‌آوران ایثار» در حال انجام است و تلاشمان بر این است تا این شهدا و پیام آنها را در مناطق مختلف استان معرفی کرده و بیش از گذشته نسل آینده را با فرهنگ جهاد و شهادت آشنا کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015237