refahgostar
18 بهمن 1401 - 13:03

پرایس اکشن چیست؟ آموزش پرایس اکشن به زبان ساده

اگر می‌خواهید در این مورد چیزی بدانید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، اگر در بازارهای مالی فعالیت داشته باشید، بدون‌شک تا به حال در مورد پرایس اکشن شنیده‌اید. به زبان ساده، پرایس اکشن یک تکنیک معاملاتی است که به معامله‌گر اجازه می‌دهد به جای تکیه بر شاخص‌های فنی، روند قیمتی بازار را بخواند و براساس حرکت‌های اخیر و واقعی قیمت، در در مورد خرید یا فروش تصمیم‌گیری کند. در این متن می‌خواهیم در مورد آموزش پرایس اکشن صحبت کنیم. اگر می‌خواهید در این مورد چیزی بدانید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایانی متن با ما همراه باشید.

در مورد پرایس اکشن بیشتر بدانیم؟

در پاسخ به این سوال که پرایس اکشن چیست، باید بگوییم که پرایس اکشن نوعی تکنیک معاملاتی است که در اصل، بر حرکت قیمت اوراق بهادار در طول زمان مبنا شده است؛ یعنی معامله‌گر به دنبال روند قیمت‌ها است.

عمل قیمت را می‌توان با استفاده از نمودارهایی که قیمت‌ها را در طول زمان ترسیم می‌کنند، مشاهده و تفسیر کرد. معامله‌گران از ترکیب نمودارهای مختلف برای بهبود توانایی خود در تشخیص و تفسیر روندها، شکست‌ها استفاده می‌کنند. بسیاری از معامله‌گران از نمودارهای کندل استیک استفاده می‌کنند، زیرا با نمایش مقادیر باز، زیاد، پایین و بسته می‌توانند روی حرکات قیمت تمرکز بهتری داشته باشند.

از آنجایی که پرایس اکشن، فاکتورهای تحلیل بنیادی را نادیده می‌گیرد و بیشتر بر حرکت قیمت اخیر و قیمت گذشته تمرکز دارد، استراتژی معاملاتی اکشن به ابزارهای تحلیل تکنیکال وابسته است. بسیاری از معامله‌گران روزانه روی استراتژی‌های معاملاتی قیمتی تمرکز می‌کنند تا به سرعت در یک بازه زمانی کوتاه سود کسب کنند.

به عنوان مثال، آنها ممکن است وارد یک موقعیت طولانی مدت شوند و از استراتژی‌های سختگیرانه مدیریت پول برای ایجاد سود استفاده کنند. ابزارها و پلتفرم‌های نرم افزاری متعددی را می‌توان برای معامله قیمت استفاده کرد. تجزیه و تحلیل قیمت به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا حرکت قیمت بازار را درک کند و توضیحاتی را در اختیار معامله‌گر قرار خواهد داد.

معامله‌گران پرایس اکشن از تاریخ گذشته حرکت قیمت بازار استفاده می‌کنند، معمولاً بر روی اقدام اخیر قیمت در ۳ تا ۶ ماه گذشته تمرکز می‌کنند و تمرکز کمتری بر تاریخچه قیمت‌های دورتر دارند. این تاریخچه قیمت شامل نوسان اوج و نوسان پایین در یک بازار و همچنین سطوح حمایت و مقاومت است. برای انجام این معامله شما به دوره آموزش پرایس اکشن نیاز دارید.

آموزش صفر تا صد پرایس اکشن

پرایس اکشن چیست؟ آموزش پرایس اکشن به زبان ساده

این دوره معمولاً برای افرادی است که می‌خواهند با یادگیری بهترین استراتژی‌ها سود خوبی از بازار سرمایه بدست آورند. همچنین آموزش پرایس اکشن می‌تواند برای تریدرهایی که بارها شکست یا ضرر خورده‌اند، گزینه خوبی باشد تا بتوانند به‌خوبی مهارت و استراتژی‌هایی را یاد بگیرند و معامله خوبی در بازار داشته باشند.

حتی به افرادی که قصد دارند از یک تحلیلگر به یک معامله‌گر حرفه‌ای برسند، این دوره پیشنهاد می‌شود. این دوره برای افرادی که به فکر داشتن درآمد دوم هستند و همچنین از طریق دوره پرایس اکشن درآمد خوبی داشته باشد، توصیه می‌شود.

در دوره‌ای که ما برای آموزش پرایس اکشن در نظر گرفته‌ایم، حتی اگر بعد از جلسه اول بنا به دلایلی تمایل به ادامه دادن این آموزش نداشتید، ۲۴ ساعت فرصت دارید تا انصراف خود را اعلام کنید. نگران نباشید، تمام مبالغی که برای این آموزش صرف کرده‌اید، بدون هیچ مشکلی به شما برگردانده خواهد شد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024599